Haber

Akkök Holding’in yeni İcra Kurulu Başkanı İhsan Gökşin Durusoy oluyor

Akkök Holding’in yeni İcra Kurulu Başkanı İhsan Gökşin Durusoy oluyor. Durusoy hali hazırda Akkök Holding’de İcra Konseyi Üyeliği ve Akiş GYO’da Genel Müdürlük görevlerini yürütüyor.

Kimya, enerji ve gayrimenkul başta olmak üzere pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren Akkök Holding’in İcra Şurası Lideri Ahmet Cemal Dördüncü, bayrağı 33 yıldır küme bünyesinde çeşitli vazifelerde bulunan İhsan Gökşin Durusoy’a devrediyor. Durusoy hali hazırda Akkök Holding’de İcra Şurası Üyeliği ve Akiş GYO’da Genel Müdürlük görevlerini yürütüyor. 1 Ocak 2023 itibariyle geçerli olacak bu değişim sonrası Ahmet Cemal Dördüncü Holding yönetiminde danışman olarak çalışmaya devam edecek.

Kariyerine Arçelik’te Üretim Mühendisi olarak başlayan İhsan Gökşin Durusoy, 1988-1989 yıllarında İzmir Demir Çelik A.Ş.’de Mali İşler ve Bilgi İşlem Sorumlusu olarak görev aldı. 1989 yılında Akkök Grubu’na bağlı Ak-Al Dokuma Sanayii A.Ş.’de Bütçe Planlama Şefi olarak çalışmaya başlayan Durusoy, aynı şirkette sırasıyla Bütçe Planlama Müdürü ve Stratejik Planlama Direktörü olarak farklı görevlerde bulundu. Akiş GYO’da 2007 yılında Genel Müdür Yardımcısı olan Durusoy, 2009 yılından itibaren de İdare Konseyi Üyesi ve Genel Müdür olarak vazifesine devam ederken, farklı Akkök Kümesi Şirketleri’nde de İdare Konseyi Üyeliği yaptı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu