Haber

Çankaya Belediyesi anaokullarına yeni başlayacak öğrenciler noter kurası ile belirlendi.

Yoğun talep gören ve kontenjanın çok üzerinde başvuru yapılan Çankaya Belediyesi anaokullarının yeni öğrencileri noter huzurunda kura ile belirlendi.

Yılmaz Güney Etabı’nda 12’nci Noter huzurunda çekilen kurada, 2023-2024 döneminde ailelerinin katılımıyla Çankaya Belediyesi anaokullarında eğitim görecek çocuklar kesin olarak belirlendi. Çankaya Belediyesi’nin bin 500 kapasiteli kreşleri, bu yıl ilk kez kayıt yaptıracak 758 çocuğa okul öncesi eğitim verecek.

Belediyeye bağlı 13 anaokulunda kontenjan bulunan kreşlere başvuran 323 kişi doğrudan kayıt olma imkanı yakalarken; Başvuruların yoğun olduğu kreşlerde noter huzurunda kura ile sonuç belirlendi. Noter çekilişi sonucunda kontenjanları başvuruların altında kalan anaokullarında 435 ilköğretim ve 691 yedek öğrenci belirlendi.

YENİ KREŞ BU YIL AÇILACAK

Ömrünü tamamlaması nedeniyle bu yıl yıkılarak yeniden yapımına başlanan Çiğdem Mahallesi Dostluk Yuvası ile Karapınar Mahallesi’nde inşaatı devam eden Uğur Böcek Yuvası Aralık ayında hizmete hazır olacak. yeni Çağ. Metin Oktay Mahallesi’nde üretimine devam edilen Güneş Bakımevi Eylül ayında hizmet vermeye başlayacak.

alucrahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu