Haber

Kayseri’de dolandırıcılıktan yargılanan 4 sanığa hapis cezası

Kayseri’de dolandırıcılıktan ayrı ayrı yargılanan 4 sanık, 2 yıldan 4 yıla kadar hapis ve çeşitli miktarlarda para cezasına çarptırıldı.

5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya cep telefonundan arayıp kendisini banka çalışanı olarak tanıttığı kişiyi 5 bin lira dolandırdığı iddia edilen tutuksuz sanık EDS katılmadı.

Duruşmaya katılan müşteki, MM ifadesinde olaydan önce bir bankaya kredi başvurusunda bulunduğunu ve olumsuz sonuçla ayrıldığını söyledi.

Daha sonra sanığın kendisini cep telefonundan arayıp kendisini banka çalışanı olarak tanıttığını ve kredi başvurusunun onaylandığını söylediğini belirten MM, “Telefonuma gelen şifreleri karşı tarafa söyledim. Hesabımda ek hesap açıldı. 5 bin lira alındı ​​sanıktan şikayetçiyim cezasını çekmesini istiyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık EDS’yi “bilgi sistemlerini, bankaları veya kredi kuruluşlarını araç olarak kullanarak dolandırıcılık” suçundan 4 yıl hapis ve 10 bin lira adli para cezasına çarptırdı.

Aynı suçtan adliyede ayrı ayrı yargılanan OK, FE ve MCS de duruşmalara Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Davalı MCS, duruşmada müşteki ST’nin zararı karşıladığını belirterek özür diledi. Sanıklar OK ve FE suçlamaları reddederek beraatlerini talep etti.

Duruşmalarda heyet, sanık MCS’ye “bilgi sistemlerini, bankaları veya kredi kuruluşlarını araç olarak kullanarak dolandırıcılık” suçundan 2 yıl hapis ve 1340 lira adli para cezasına çarptırdı. cezasına çarptırılan sanık OK, 3 yıl hapis ve 7 bin 900 lira para cezasına çarptırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu