Haber

Keşan’da özel olimpiyat meşalesi yakıldı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Keşan Belediyesi ve Özel Olimpiyatlar Türkiye işbirliğiyle, özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin hayatın akışına kazandırılması, spor ve sosyal alanda diğer bireylerle buluşturulması amacıyla düzenlenen Keşan Belediyesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları, özel ve ortak sporcuların katılımı.

Keşan Atatürk Stadı Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen tören; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, TÖSSED Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı Ali Tamer Oyguç, Özel Olimpiyatlar Türkiye Yürütme Kurulu Üyesi Ebru Çidal, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Vedat Çimen, sporcular ve veliler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Ebru Çidal, Keşan’da bölge oyunlarının düzenlenmesinde emeği geçen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başta olmak üzere herkese teşekkür etti.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ilçede özel bir gün olduğunu vurgulayarak, “Bugün 19 Kasım’dan sonra bizim sevinç ve memnuniyet günümüz. Marmara Bölgesi Özel Olimpiyatları diyoruz yani Keşan başarabilecek noktaya geldi. Keşan’ın ilçe bazında bu kabiliyeti kazanması için bizleri tercih ettikleri için federasyonumuza, yetkililerimize ve federasyonumuzda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Keşan bugün sana layık olmaya çalışacak, seni kucaklayacak. Bugün deprem bölgesinden Marmara Bölgesi’ne göç eden sporcularımız ve antrenörlerimiz var. Onları alkışlıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından özel sporcular futbol, ​​basketbol, ​​atletizm ve bocce branşlarında hem eğlenerek hem de mücadele ederek madalya kazanmanın keyfini yaşadı.

osmancikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu