Haber

Adana’da Bayğaralar suç örgütüne operasyon: 3 şüpheli gözaltına alındı

Adana’da “Baygaralar” adıyla bilinen organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 3 şüpheli gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayğara’nın lideri olduğu “Baygaralar” adlı çıkarcı silahlı suç örgütünün üyelerinin yakalanması amacıyla kapsamlı bir soruşturma başlattı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Kamu Düzeni ve İstihbarat Şube müdürlüklerinin ortak çalışması sonucunda örgüt üyesi 3 kişinin merkez Sarıçam ilçesindeki bir apartman dairesinde saklandığı belirlendi.

Özel harekat gruplarının desteğiyle adrese gerçekleştirilen operasyonda şüpheliler Kerem K, Ayhan Ö. ve Enes F. yakalandı.

Şüphelilerin “yaralama”, “kasten öldürme” ve “dolandırıcılık” gibi çok sayıda kabahatten arandığı belirlendi.

12 Ekim’de merkez Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi’ndeki işyerinde Hacı Mehmet Ulaş’ın (45) vurularak öldürülmesi ve çalışanı Can T’nin (40) yaralanmasının faillerinin Kerem K. ve Ayhan Ö olduğu belirtildi. Saldırıyı Ramazan Bayğara’nın talimatı ve Enes F.’nin kışkırtmasıyla Kerem K. ve Ayhan Ö’nün düzenlediği iddia edildi.

Saldırıya ilişkin güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, şüphelilerden Kerem K.’nin tanınmamak için “silikon maske” kullandığı belirlendi.

Şüphelileri yakalama operasyonu polis kamerası tarafından kaydedildi.

Öte yandan örgüte yönelik operasyonlarda şu ana kadar yakalanan 75 şüphelinin tutuklandığı bildirildi.

“Baygaralar” organize suç örgütü üyeleri, Adana genelinde 7 cinayet işledi, tartıştıkları 13 kişiyi silahla yaraladı, borç ödeme bahislerinde sözde mahkemeler kurup maddi çıkar elde etti, çok sayıda iş yerini kurşunla vurdu. korkutmak ve gasp etmek amacıyla iş adamlarını ve işyerlerini girmeye zorladı. Uyuşturucuya el koydukları ve uyuşturucu ticareti yoluyla dolandırıcılık yaptıkları belirlendi.

akdagmadeni-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu